Erotická masáž: Dokonalý spôsob, ako okoreniť svoj milostný život

Erotická masáž: Dokonalý spôsob, ako okoreniť svoj milostný život

Hľadáte nové vzrušenie, túžite po hlbšom milostnom spojení s partnerom či partnerkou? Alebo len chcete vyskúšať niečo nové? Erotická masáž – to sú dve slová, ktoré spájajú všetko v jednom. Takáto sexi masáž tiež môže slúžiť ako dokonalá predohra ešte pred pohlavným stykom. Doprajte si spoločný relax pri olejovej masáži pre dvojice, spoznajte celotelovú Nuru masáž či orgazmickú Tantra masáž. V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, ako na to.

Tantra masáž

Tantra alebo tantrická masáž je intímna masáž celého tela, vrátane všetkých erotogénnych zón. Hlavným cieľom tohto rituálu je uvoľniť telo aj myseľ. Tatra masáž prináša príjemné zážitky vrátane sexuálneho vzrušenia, vibrácie v tele a vyplavenie zlých emócií. Vďaka tantre zažijete skutočne krásne chvíle, vrátane orgazmu. Pozor, do tantrickej masáže však nepatrí milovanie ani erotická výmena. Súčasťou tantry je vedomá práca s energiou, pri ktorej sa používajú techniky z biodynamickej masáže, dych a zámer.

Masáž je hlboko relaxačná, intímna a pritom jemná, nežná a zmyselná. Je to umenie dotyku. Tantrická masáž je účinný spôsob, ako zabrániť každodennému stresu a očistiť svoje telo i myseľ od škodlivých vplyvov. A bonus k tomu: Tantrická masáž je sexuálne umenie, ktoré vás naučí nové cesty k dosiahnutiu rozkoše. Táto masáž pracuje so sexuálnou energiou, ktorá sa vďaka správnej stimulácií rozšíri do celého tela a umožní vám tak prežívať mnohonásobné orgazmické vlny. Duchovné prebudenie je skutočným cieľom tantrickej masáže. Tantra vám pomôže nadviazať intímnejšie spojenie s partnerom a dosiahnuť tak intenzívnejšie sexuálne zážitky.

Prečo vyskúšať tantrickú masáž?

Hovorí sa, že Tantra je kráľovnou sexuálnych masáží. Ak ju raz zažijete vy alebo váš partner, razom sa stane pravidelnou súčasťou vášho vzťahu, verte mi. A to nielen vďaka vyvrcholeniu (ktoré môže byť pokojne aj viacnásobné), ktoré je cieľom tantrickej masáže. Vedeli ste tiež, že tantrická masáž dokáže prebudiť orgazmickú schopnosť aj u žien, ktoré majú problém s dosiahnutím vyvrcholenia? Takisto, tantrická masáž penisu pomáha predĺžiť sexuálnu výdrž i u muža, zvyšuje libido, zlepšuje náladu aj imunitu a odplaví stres, starosti, aj bolesti.

Nuru, japonská masáž nahým telom

Nuru masáž sa stáva akýmsi sexuálnym trendom a skúša ju stále viac párov. Tušíte správne, ani zďaleka nejde o klasickú masáž. Nuru  totiž v japončine znamená klzký. Pri Nuru sexi masáži sú obaja partneri sú obaja partneri úplne nahí a potretí špeciálnym nuru gélom. Oproti tantrickej masáži, nuru masáž je tiež profesionálna masáž, no čo sa spôsobu dotykov týka, tu už môžeme hovoriť ako o erotickej masáži, nakoľko celý jej priebeh je o priamej sexuálnej stimulácii a zvyšovaní vzrušenia. Kým v prípade tantrickej masáži je vyvrcholenie len možnosťou, pri nuru masáži k nemu priamo smeruje a je záverom celej masáže.

Ako prebieha Nuru erotická masáž?

Dôležitým krokom masáže je samotná príprava, kedy s partnerom alebo partnerkou absolvujete spoločný kúpeľ či sprchu, čo pomôže hydratovať pokožku a navodí príjemnú atmosféru. Po kúpeli nasleduje samotná masáž „telo na telo,“ kedy masér alebo masérka kĺžu (s pomocou špeciálneho nuru oleja) svojím telom po tom vašom. Súčasťou nuru masáže môžu byť aj špeciálne techniky, ako stimulácia prostaty a pod. Takto prebieha celá erotická masáž klzkým telom na tele partnera či partnerky, až kým nepríde jej záver v podobe sexuálneho vyvrcholenia, ktoré môže nastať mimovoľne (pri obtieraní sa telo o telo) alebo na základe ručnej stimulácie intímnej oblasti (dráždenie penisu alebo klitorisu).

Ďalšie erotické masáže

Kým vyššie menované druhy masáží boli skôr profesionálne a mali presne určený svoj postup a priebeh, spríjemniť a okoreniť si svoj milostný život môžete aj vďaka vzájomnej partnerskej masáži. Takáto erotická masáž pracuje predovšetkým s telom – spirituálny rámec tu nemá význam. Ako dobre vieme, na mužskom aj ženskom tele sa nachádza niekoľko erotogénnych zón a bodov, ktoré si zaslúžia pozornosť – či už masážou rukami alebo s pomocou sexuálnych pomôcok. Aj pri takejto masáži sa odporúča používať teplý masážny olej, ktorý ešte viac zvýrazní sexuálne vzrušenie na oboch stranách.

Masáž erotogénnych zón

Masáž erotogénnych zónPozrime sa teda bližšie na miesta a erotogénne zóny, ktorých masáž má najlepší sexuálny účinok. Azda najzaujímavejšou masážou (z pohľadu mužov) je masáž penisu. Partnerka môže masírovať buď celý penis rukou alebo aj penis s mieškom. Použite lubrikačný gél a jemne stimulujte uzdičku partnera – zvýšite tak jeho sexuálne vzrušenie natoľko, že dôjde k ejakulácii.

Aby ani dámy neostali bez potešenia, nesmieme zabúdať na obľúbenú masáž pošvy, najmä jej vonkajších častí a okolia. Páni túto masáž môžu robiť s použitím dvoch či troch prstov, ale aj celej dlane. Osobitnou kapitolou je masáž klitorisu, ktorý môžete masírovať ukazovákom alebo prostredníkom, pomocou krúživých pohybov. Pomôcť si môžete aj druhou rukou a súčasne masírovať vchod do pošvy a klitoris.

Ďalším skvelým tipom na erotickú masáž je masáž bodu G. Ten sa nachádza vo vnútri pošvy na jej hornej strane, zhruba 3-4 cm od vstupu do pošvy. Masáž tohto bodu by mala byť cez prostredník alebo ukazovák – bruškom prsta pohybom nadol a nahor. Ak zapojíte aj druhú ruku a jemne pritlačíte na brušku, môžete u ženy dosiahnuť dokonca mokrý orgazmus. A to stojí za vyskúšanie, no nie?

Prejdime na ďalšie erotogénne zóny. U žien je to masáž hrádze, u mužov zas masáž prostaty. Masáž mužského bodu G sa poskytuje aj v rámci tantra a nuru masáže. Dámy zas dokonale rozpálite masážou pŕs (a teraz nehovoríme o masáži pŕs za účelom ich zväčšenia), ale za účelom navodenia vzrušujúcich pocitov pre ženu. Muži sa príliš často zameriavajú na bradavky, čo je škoda. Skúste na úvod jemné krúživé pohyby okolo prsníkov so všetkými prstami vystretej dlane a až postupne prechádzajte na bradavky, ktoré môžete masírovať aj silnejšie.

Posledným typom masáže, ktorý sa páči obom partnerom, je masáž nôh a chodidiel. Je to reflexná, uvoľňujúca a zmyselná masáž, ktorá by mala prebiehať oboma rukami. Začnite od stehien a postupujte pomaly nadol. Masáž chodidiel je tlaková masáž jedným či viacerými prstami s použitím krúživých pohybov od päty až po prsty.

Poruchy a problémy spojené so vzrušením a orgazmom

Najdôležitejšie je, aby ste ani v bežnom a ani v tom sexuálnom živote neupadli do stereotypu. Práve erotická masáž môže byť tým správnym okorenením a spestrením vášho vzťahu. Je to zároveň aj vhodná príležitosť sexuálne napredovať a zistiť niečo viac o vlastnej ale aj o partnerovej sexualite. A navyše, erotická masáž je príjemná, navodí vám pocit vzrušenia a zbaví vás stresu a zlej nálady, takže – čo viac si priať, no nie?

Aby ste si dokonale užili erotickú masáž, je potrebné, aby váš pohlavný systém fungoval bez problémov a bol zdravý. To zahŕňa aj zdravú mieru vzrušivosti, u mužov fungovanie stoporenia a u žien dostatočné prekrvenie vonkajších genitálií. Nekvalitný orgazmus a celkový sexuálny život ovplyvňujú rôzne problémy a ťažkosti, ktoré sa však dajú riešiť.

Ak máte problémy s erekciou, stoporením penisu či  predčasnou ejakuláciou (pre zaujímavosť: špeciálna tantra masáž pre mužov môže pomôcť na oddialenie predčasnej ejakulácie), mali by ste sa viac zamerať na zdravší životný štýl, prijímajte viac vitamínov a minerálov, obmedzte fajčenie a alkohol a majte dostatok pohybu na čerstvom vzduchu.

Čo sa žien týka, ani tie, žiaľ, problémy intímneho charakteru neobchádzajú. Môžu sa prejaviť vo forme problémov s prekrvením a zvlhčením pošvy, čo môže mať za následok negatívny vplyv na sexuálne prežitie stimulácie. Ďalším problémom je takzvaný vaginizmus – vážne ochorenie, ktoré sa prejavuje stiahnutím svalstva natoľko, že nie je možné preniknúť do pošvy a typickým príznakom je bolesť počas pohlavného styku či stimulácie vnútra vagíny. Príčinou najčastejšie býva trauma či strach zo styku.

Zvlášť nepríjemným problémom u mužov aj u žien je anorgazmia – porucha, ktorá sa prejavuje nemožnosťou dosiahnuť orgazmus. Môžete pri nej prežívať sexuálne vzrušenie, no k orgazmu sa nedostanete.

Zlepšite a podporte svoju vzrušivosť a orgazmus

Aby ste vyššie menovaným problémom predchádzali, mali by ste dbať na zdravší životný štýl – muži a ženy nevynímajúc. Snažte sa prijímať čo najviac vitamínov a minerálov (C,B) a zinok, ktorý podporuje plodnosť. Ak fajčíte alebo konzumujete nadmerné množstvo alkoholu, skoncujte s tým, znižuje to libido a u mužov to zhoršuje erekciu. Majte vždy dostatok pohybu na čerstvom vzduchu (aj ako prevenciu kardiovaskulárnych ochorení), taktiež intenzívny pohyb môže mužom zvýšiť aj prirodzenú stimuláciu testosterónu. Čo sa žien týka, odporúča sa konzumovať sóju a produkty z nej – obsahujú fytoestrogény zlepšujúce hormonálnu rovnováhu, čiže libido. Pre spestrenie chvíľ v spálni môžete vyskúšať aj erotické pomôcky.

Ďalším príjemným zlepšením je pravidelný sex. Čím pravidelnejšie budete mať pohlavný styk alebo sexuálnu stimuláciu, tým viac to pomôže na zvýšenie libida a zlepšenie prekrvenia genitálií. Aj tu vám pomôžu prírodné afrodiziaká (Damiána či Senovka grécka, ktorá vplýva na zvýšenie libida a stimuláciu pohlavných hormónov u žien aj u mužov. L-Arginín a L-citrulín zas podporujú prekrvenie pohlavných orgánov a genitálií (penisu a pošvy).

Extrakty z nich nájdete aj v tabletkách a výživových doplnkoch Stoporex, ktoré majú 100% prírodné zloženie bez vedľajších účinkov. Ich čaro spočíva v tom, že nepôsobia len na jednu oblasť (napríklad len na libido), ale aj na plodnosť, ejakuláciu, erekciu a celkovú sexuálnu vzrušivosť – podporujú a výrazne ich zlepšujú. Tabletky môžete používať jednorazovo alebo aj dlhodobejšie (niekoľko mesiacov), sú voľne dostupné a nepotrebujete na ne lekársky predpis. Vyskúšajte ich kúpiť online cez e-shop priamo od výrobcu a neoľutujete.